Pripravované a plánované akcie v roku 2018

V tejto časti nájdete informácie o pripravovaných a uskutočnených akciách nášho klubu v tomto roku ako aj o akciách iných klubov kaktusárov v rámci Slovenska a Čiech.


Harmonogram stretnutí v 2019 - klubové schôdze a plánované akcie:

Klubové stretnutia Klub kaktusárov Nobilis v Bratislave, sa konajú v priestoroch študentského domova Družba na Botanickej ulici v Bratislave, vždy v prvý štvrtok v mesiaci (okrem letných prázdnin v júli a auguste) o 18:00. V letných mesiacoch je možné navštíviť kaktusové skleníky          v Botanickej záhrade v Bratislave hodinu pred začiatkom klubovej schôdze. Môžete uvidieť takmer kompletnú zbierku rodov Rebutia, Echinocereus, Lithops a mnoho iných zaujímavých kaktusov       a sukulentov. Schôdza je vždy v zasadačke študentského domova Družba, na 1.poschodí nad bufetom.


Plánované prednášky počas klubových stretnutí v roku 2019:


28.3.2019 od 17:30, prednáška Albert Škrovan - Obrázky z Bolívie 2018.


Termíny ostatných schôdzí a témy prednášok na rok 2019 budú upresnené v najbližšom čase.

Uskutočnené prednášky a klubové akcie KK NOBILIS v roku 2019:


Dňa 7.3.2019 nám prednášal Albert Škrovan - z činnosti klubu v roku 2018.

Dňa 7.2.2019 sa uskutočnila prednáška Igora Drába nielen z jesennej cesty po mexickej Baja California 2018, ale aj z predošlých jeho ciest po tomto poloostrove.

Dňa 10.1.2019 sa uskutočnila prvá kaktusárska schôdza v nových priestoroch na prízemí študentského domova Družba v Bratslave na Botanickej ulici. Po úvodných náležitostiach, distribúcii časopisov a diskusii ku klubovým akciám mal prezentáciu priateľ Ali LUX. Témou jeho prezentácie bol Izrael a konkrétne obrázky z krajiny, nielen o pamiatkach ale predovšetkým zo zbierok zameraných na sukulenty. Videli sme doteraz na naše pomery nevídané prevedenia nádherných sukulentných zbierok, pričom hlavnou starosťou majiteľov sukulentov je zbierky tieniť a vetrať. Obrázky hovoria samé za seba, jednoducho paráda.

Expozícia bonsai sukulentov, kombinácia umenia a sukulentov a posledná foto je detail kvapkovej závlahy pri množených rastliných: